Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.

ONUR YASER CAN ANMA PROGRAMI VE SERGİ

24 Haziran 2010’da aramızdan ayrılan mimar Onur Yaser Can anısına 03 Haziran 2012 Pazar günü Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nde “Anma Programı” düzenlendi.

Ailesinin, arkadaşlarının, meslektaşlarının ve hocalarının konuşmalarıyla başlayan programda ilk olarak Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Ali Hakkan söz alarak genç yaşta aramızdan ayrılan Onur Yaser Can’ın ölümüyle ilgili olarak hala devam eden hukuki süreçte ailesinin yanında olduklarını ve Yaser’in Mimarlar Odası’nda açılan sergisi sayesinde birçok meslektaşının onu yaptığı çizimlerle, eskizlerle, heykelleriyle tanıma imkanı bulabileceğini belirtti. Söz alan babası ise Yaser’in kısacık fakat içine kocaman bir hayat sığdırdığı oğlunu anlatırken duygu dolu anlar yaşandı.

Onur Yaser ile çalışma imkanı bulan Mimar Çağlayan Efendioğlu Öz, Onur Yaser’in mimarlık mesleğinde kısa bir döneme sığdırdığı büyük projeleri olduğunu ve yaşasaydı bu sergiyi aslında onun açması gerektiğini belirtti.

Onur Yaser ile kısa bir süre çalışma imkanı bulan bir diğer meslektaşı Sunay Erdem ise Onur Yaser ile beraber yaptıkları projelerden ve onun gerek mimarlık mesleğinde gerekse sosyal hayatında çok başarılı bir insan olduğundan bahsetti. Sunay Erdem Onur ile beraber uzun süre çalışmayı istediğini fakat Onur’un İstanbul’da şansını denemek istediğini belirtti. Sunay Erdem, girdiği yarışma projelerinde hala Onur’u danışman olarak yazdığını ve onunla bağının hiç kopmadığını söyledi.

Onur’un ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde hocası olan Ali Cengizkan ise Onur ile üçüncü sınıfta tanıştığını onun çok yetenekli ve bir o kadar da başarılı bir genç olduğunu belirtti.

Daha sonra Onur’un arkadaşları söz aldı ve Onur’u yakından tanımanın büyük bir şans olduğunu ve Onur’un sergisiyle de onu tanıma imkanı bulamamış insanların Onur’un gerek projeleri gerekse çizimleri ile Onur’u tanıma imkanı bulabileceklerini belirtti.

Çok yönlü bir mimar olan Onur Yaser Can’ın çizimlerinden ve projelerinden oluşan serginin kurulu olduğu salonda Yaser’in üyesi olduğu müzik grubu da Yaser’in sevdiği türkü ve şarkıları söyledi.

Müzik dinletisinin ardından Onur Yaser’in çalıştığı bürolarda yaptığı projeler, yarışma projeleri, eskizleri, heykelleri ve resimlerinden oluşan sergi gezildi.

Son olarak Onur Yaser Can’ın üyesi olduğu müzik grubunun Yaser ile birlikte çekilmiş video görüntüleri izlendi.

Anma Programı son bulurken Onur Yaser Can adına düzenlenen Sergi 3 -10 Haziran tarihleri arasında Mimarlar Odası Ankara Şubesi 5. Kat Salonu’nda gezilebilecek.

Okunma Sayisi : 10942
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 09.04.2021 - 17:23:12
Şu an 75 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları