Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.

Temsilciliklerin Başkent Gündemi II
Sivas Temsilciliği Kent Mücadelesi  

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Kültür MBÇK etkinlikleri kapsamında, temsilciliklerimizle gerçekleştirilen “Temsilciliklerin Başkent Gündemi” etkinliklerinin ikincisini 21 Haziran 2012 Perşembe akşamı Sivas Temsilciliğimizle gerçekleştirildi.

Temsilcilik Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnce’nin katıldığı sunumda Sivas Temsilciliğimizin yürüttüğü çalışmalar ve kent mücadelesi hakkında açıklamalar yaptı.

İnce,  Yenişehir Bölgesindeki Otogar Alanı ve Eski Fuar Alanı olarak bilinen yaklaşık 450 dönümlük yeşil alanın konut+ticaret+bha alanına çevrilmesi hakkındaki Sivas belediyesi ‘nin meclis kararıyla imar tadilatı yapılması hakkındaki konuyu yargıya taşıdıklarından ve bu konudaki çalışmaların sürdüğünden bahsetti. Bu alanın Sivas kent merkezinde akciğer özelliği gösteren tek yeşil alan olduğunun altını çizdi.

Serdar İnce ayrıca, 2006 yılında restorasyon çalışmalarına başlanan  Selçuklu Eseri  Çifte Minareli Medrese yanındaki tarihi eser kalıntılarının tamamen toprakla kapatılması üzerine 2009 Aralık Ayında Mimarlar Odası Sivas Temsilciliği  Yönetim Kurulu ve ilgili üyeler tarafından yerinde inceleme yapıldığını, konuyla ilgili Vakıflar Müdürü ile görüşülerek kalıntıların elle temizlenmek suretiyle ortaya çıkarılması gerektiğini ilettiklerinden ve takip eden günlerde tarihi eser kalıntıları ortaya çıkarıldığından bahsetti.

Özelleştirme İdaresinden Kültür Bakanlığına tahsis edilen Sivas Tekel Binası' nın yerine İl Halk Kütüphanesi Projesi yapılma işinin ÇEKÜL Vakfına verilmesi üzerine, 21 Aralık 2009 da  Mimarlar Odası Sivas Temsilciliği yönetim kurulu, Kültür Merkezi Tiyatro Müdürü ile birlikte Vali Ali Kolat ile görüşüldüğünü, görüşmede Sivas'a ait bir projenin Sivas'lı mimarlar tarafından hazırlanması gerektiği öncelikle vurgulandığını, böyle bir  projenin içerik olarak sadece kütüphane  değil tiyatro ve benzeri sanat aktivitelerini içinde barındıran kültür merkezi tarzında kompleks bir yapı yapılması  gerektiğinin de ayrıca aktarıldığını belirtti.

Sunum sonrası katılımcılarının sorularını cevaplayan Serdar İnce, TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

 

 

 

Okunma Sayisi : 11407
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 09.04.2021 - 17:23:12
Şu an 68 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları