Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
18 Şubat 2013

Mamak düşleri paylaşıldı

Mamak Askeri Cezaevi değerlendirme konferansı jüri ve katılımcılarla yapıldı

 

Darbelere tanıklık yapan ve işkencelerle anılan Mamak Askeri Cezaevi’nin kamusal alana dönüşmesi için bir düşü gerçekleştirmek üzere yola çıkan Mimarlar Odası Ankara Şubesi Kent Düşleri yarışmasının projelerini bugün jüri ile birlikte kentlilerle paylaştı. Kentlilerden tanıklardan, mimarlardan ve destekleyen kurumlardan oluşan Büyük bir Jüri önüne çıkan projeler tanıkların, mimarların ve kentlilerin sorularıyla tartışılarak değerlendirildi.

Konferansta açılış konuşmasını Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan yaptı. Candan konuşmasında Kent Düşleri sekizinci yarışmanın müjdesini verdi. Candan Kent Düşleri Proje Fikir Yarışması’nın sekizincisinin riskli alan ilan edilen Saraçoğlu Mahallesi’ni de kapsayacak şekilde vekâletler bölgesi için açılacağını açıkladı. Candan, Değerlendirme konferansının amacına ulaştığının altını çizerek,   “Ulucanlar Cezaevi’nden Mamak Cezaevine uzanan kent düşleri yarışmasında, Ulucanlar Cezaevi2nde gerçekleşen bir düşü yaşadık. Mamak Belediyesi’nin bugün burada destekleyen kuruluş olarak, danışman jüri üyesi olarak bulunması, Mamak Cezaevi’nin kamusal kullanımı ve bellek mekanı olarak toplumla buluşması açısından umudumuzu büyütüyor. Bugün yapılan değerlendirme ve tartışma ile fikirler büyük jüri önüne çıktı. Jüri tüm değerlendirmeleri göz önüne alarak,  ödül alanları belirleyecek. Ödül alan fikirler 18 Şubatta ilan edilecek. Ödül töreni 12 Mart’ta yapılacak böylece Mamak Askeri Cezaevi Yarışması 12 Eylül’den 12 Mart’a uzanan süreci toplumla paylaşacağız.” Dedi.

İnşaat Mühendisleri Odası’nda gerçekleştirilen konferansta jüri üyelerinin yanında çok sayıda mimar ve mimarlık öğrencisi de katıldı. 2 kategoride değerlendirilecek olan eserlerden 20 projenin sunumu yapılırken, ağırlıklı olarak da müze fikrinde yoğunlaşıldığı görüldü.  Ödül alan eserler yarın açıklanacak. 

Okunma Sayisi : 5378
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 14.01.2021 - 14:29:31
Şu an 44 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları