Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.

Örgütsel İlişkileri Güçlendirilmiş Bir Şube  

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin, bağlı Temsilciliklerinin yayıldığı coğrafyasıyla birlikte büyük bir bölge şubesi olma özelliği ve örgütlenme potansiyeli oldukça önemlidir. Odada geliştirilen her eylem, etkinlik ve örgütlenme çabası, Temsilcilikler ile bir bütün olarak ele alınmaktadır. Bu nedenle Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin çok yönlü bir  örgütlenme  süreci  ve deneyimi ile zenginleşen çalışmaları 42. Dönem çalışmalarının önemli belirleyeni olacaktır. Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin 41. Dönem çalışmaları Temsilcilik coğrafyasında da yankı bulmuş ve Şubemize bağlı Temsilcilikler eylem programlı bir dönemin hazırlığını yapmıştır. Bu çalışmalardan elde edilen birikimlerle TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, 42. Dönemde de;

  • Mikro kamusal alan ölçeğinde kent inisiyatifinin dinamikleri olan semt/mahalle temsilciliklerinin örgütlenmesini geliştirecek, mahalle ölçeğinde diğer odaların üyeleri, muhtarlıklar ve yerel derneklerle birlikte kurumsallaştırarak, kent mücadelesinin yapı taşları olarak işlevlendirecektir.
  • Ankara Şubesi’ne bağlı Temsilciliklerle birlikte, her Temsilciliğin kendi eylem planı doğrultusunda belirli temalarla (kültürel miras, yapı denetim süreci, çocuk mimarlık, modern mimarlık v.b) gerçekleştireceği etkinlikler üretecek ve çalışmaların Ankara dışında da yaygınlaşmasını sağlayacaktır.
  • Zengin bir mimarlık birikimine sahip olan Temsilciliklerde, Bina Kimlikleri Projesi ve Söyleşileriniyaygınlaştırılacak ve Cumhuriyet Kentleri Belgesel Dizisi gerçekleştirilecektir.
  • Üniversitelerle iletişim içerisinde, mimarlık bölümlerinde öğrencilere verilecek proje alanlarının Ankara Şubesi Temsilcilik coğrafyasından seçilmesi durumunda, üniversitelere ve öğrencilere destek sağlanacaktır.
  • TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin 42. Dönemi, üyelerin Oda ile kurdukları iletişimin güçlendirilmesini zorunlu kılmaktadır. 42. Dönem çalışmalarında katılımcı bir modeli geliştirmek, üyelerin uzmanlıklarını ve üretme arzularını Oda’nın kurumsallığı içerisinde ifade edebilecekleri ortamları oluşturmak hayati önemdedir. Bu amaçla, üye danışma kurulları, atölyeler, temalı danışma kurulları, bölge toplantıları, alt bölge toplanıtıları, işyeri toplantıları, mahalle toplantıları gerçekleştirilecektir. Geleneksel danışma kurullarının yanı sıra, atölye çalışmaları ile genişletilmiş, diğer disiplinlerden uzmanların katılımlarıyla organize edilen danışma kurulları 42. Dönemin üretim ve katılım araçları kılınacaktır. Geçtiğimiz dönemlerde gerçekleştirilen Nevşehir ve Çorum Danışma Kurulları, ortaya çıkarttıkları ürünlerle bu yöntemin başarısını kanıtlamıştır.
  •  Ankara ölçeğinde kentsel yayın organı olan “SOBE” gazetesi Temsilcilik coğrafyasını da içerisine alacak şekilde genişletilecek, gazete Temsilciliklerin de kentsel muhalefet aracı kılınacaktır. 
Okunma Sayisi : 5007
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 09.04.2021 - 17:23:12
Şu an 56 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları