Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
25 Şubat 2013

Cezaevi düşleri ödülleri açıklandı

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin düzenlediği Kent Düşleri Proje Fikir yarışmasının yedincisi Mamak Cezaevi üzerine kurulan düşleri toplumla paylaştı. Dönemsel olarak simge değeri olan, acılara ve anılara tanıklık etmiş Cezaevi’nin kamusal kullanım alanı olması için mücadele yürüten Mimarlar Odası Ankara Şubesi mimarları ve öğrencileri yarışmayla Mamak Askeri Cezaevi için düş kurmaya davet etti. İki kategoride yarışan mimarlık öğrencileri ve mimarlar Mamak Cezaevi’nin kamusal kullanımına dair düşlerini, geçtiğimiz hafta sonu, kentlilerin, jüri üyelerinin, cezaevinde kalan tanıkların, mimarların katılımıyla büyük bir jüri oluşturularak değerlendirme konferansı yapılmıştı. Büyük jüri önünde projelerini savunan katılımcıları tanıkların ve kentlilerin sorduğu sorular ve eleştiriler zorladı. Lisans kategorisinden 32 proje, Mimar kategorisinden 13 proje olmak üzere toplam 45 proje değerlendirilmiş, Lisans kategorisinden 10, Mimar kategorisinden 10 proje 16 Şubat 2013 tarihinde gerçekleştirilen Değerlendirme Konferansı’na davet edilmişti. Jüri önünde projelerini savunan öğrenciler ve mimarların heyecanlı bekleyişi sona erdi. Mamak Askeri Cezaevi Değerlendirme Mimari Proje Yarışması sonuçları açıklandı. Lisans kategorisinden 6, Mimar kategorisinden 6 olmak üzere toplam 12 proje ödüle değer görüldü.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan “ Her iki kategoride de düşler Mamak Cezaevi’nin müze olması konusunda yoğunlaşmıştır. Mamak Cezaevi’nin müze olması dışında getirilen aykırı fikirler Değerlendirme Konferansında, yaşanmışlıkların gelecek kuşaklara aktarımı konusunu güçlü tercih etmemiş projeler kıyasıya tartışılmıştır.” Candan Kent düşleri yarışması sonrasında yapılacaklara dair de şunları söyledi “Yarışmanın başlaması bir deneyimleme ve öğrenme sürecinin başlamasıdır aynı zamanda, sonuçlanması ise bir bitişi değil herkes tarafından paylaşılan düşün hayata geçirilmesi sürecinde toplumsal bir talebin gerçekleşmesi kapsamında yeni başlangıçları hayata geçirir ve kesintisiz bir öğrenme deneyimleme toplumla buluşma süreçlerini açığa çıkartır. Mamak Cezaevinin hapsedilmişliğinden kurtarılarak bir müze olması ve toplumun belleğini yansıtması açısından düşün gerçeğe dönüşmesi için kampanya başlatacağız. Mamak Cezaevi yarışmasına katkı koyan, fikirleri ile ortamı zenginleştiren mimarlara ve mimarlık öğrencilere, mimarlık sorumluluklarını toplumsal sorumlulukları ile harmanladıkları için çok teşekkür ederiz.” dedi

Gazi Üniversitesi ve ODTÜ ödülleri topladı

Öğrenci Kategorisinde Birincilik ödülünü, Gazi Üniversitesi’nden OZAN GÜRSOY - HALİLCAN KIYAK İkincilik ödülünü ODTÜ’den katılan MUSTAFA DOĞRU, ÇAĞLAYAN KIZILKAYA ve KENAN KÜÇÜK. Üçüncülük ödülünü ise Yine Gazi Üniversitesi’nden katılan BİRGÜL BEGEN ve SELCEN YENİÇERİ’nin projeleri aldı.
Ayrıca Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden katılan öğrencilerin hazırladığı üç proje mansiyon ödülüne layık görüldü.
Mimar Kategorisinde ise ödüller şu şekilde paylaşıldı. Birincilik ödülü: FULYA SELÇUK alırken, İkincilik ödülünü; MİHRİBAN DUMAN -YELTA KÖM ve ERDEM TÜZÜN’ün hazırladığı proje aldı. Üçüncülük ödülü ise mimar BENGİHAN FINDIK’ın oldu. Mimar kategorisinde değerlendirilen projelerden yine üç proje mansiyon ödülü almaya hak kazandı. Ödüller internet sitesinde ilan edilirken, ödüller 12 Mart’ta yapılacak olan törenle sahiplerini bulacak.

 

Okunma Sayisi : 4228
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 14.01.2021 - 14:29:31
Şu an 39 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları