Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
22 Nisan 2013

Oda yöneticileri mimarlık ofislerine kadar gidiyor

Mimarlar Odası Ankara Şube yöneticileri mimarlık ofislerini ziyaret ederek mimarlarla buluştu. Buluşmada işyeri temsilcisi seçimi yapıldı.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi İşyeri temsilcilikleri seçimlerine devam ediyor. Özel mimarlık ofislerini dolaşan Oda yöneticileri, Ofislerde işyeri temsilciliği seçimleri başlattı. İşyeri temsilcileri ücretli çalışan mimarların temsilcileri olarak, Oda’yla bağlarını kuruyor. Son İşyeri temsilciliği seçimi mimar Kerem Yazgan’a ait olan  Yazgan Mimarlık Ofisi’nde yapıldı. Toplantıya Oda yöneticilerinden Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan ve Ankara Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan katıldı.  Çok sayıda mimarın çalıştığı Yazgan Mimarlık’ta mimarlar, toplantı yaparak, hem mimarlık mesleğinin hem kentin sorunlarını tartıştı. Oda yöneticileri ise Ankara Şube’nin yürüttüğü kent mücadelesi hakkında bilgilendirmede bulundu. Kent Düşleri yarışmalarından Mamak Askeri Cezaevi ve Saraçoğlu yarışmaları da konuşulan konular arasında yer aldı. Yazgan mimarlığın işyeri temsilcileri arasında mimar Aslı Arda, Rüya İpek Balaban ve Nehir Gümüşlü yer aldı.  

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan dava süreçlerini özetledi. Ayrıca genç mimarlardan destek isteyen Hakkan “Bir taraftan Selçuklu, Osmanlı bir bakış açısı bir taraftan kentteki bir çok alan ranta kurban ediliyor, yapı süreci çok sıkıntılı böyle bir dönemde desteğinize ihtiyacımız var. Birlikte durmaya ihtiyacımız var. Mimarlık Ofislerini gezmeye ve meslektaşlarımızın sıkıntılarını dinlemeye devam edeceğiz. Kent sorunlarını da her toplantıda tartışacağız ”  dedi.

Toplantıda konuşan Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan, meslekleri adına önemli bir mücadele yürüttüklerini belirterek, “Kent mücadelesinde elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Uygulamaları, yasaları yerel yöneticileri, koruma kurulu kararlarını takip ediyoruz.  AOÇ’de ve Saraçoğlu’nda ayrıca mücadele ediyoruz. Çevrenin bu kadar ideolojik olarak yapılandırıldığı başka bir dönem daha yok. Kentin ihtiyacına göre ve planlı bir uygulama göremiyoruz kentte. Bu süreçte mimarların sesinin güçlü çıkması gerekiyor. Mimarlık ideolojik bir mücadele aracı haline geldi” değerlendirmesinde bulundu.   

 

Okunma Sayisi : 4996
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 28.10.2020 - 11:14:33
Şu an 42 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları