Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
09 Ocak 2015

AOÇ ve KAÇAK SARAY MÜCADELESİ İL İL DOLAŞIYOR

Mimarlar Atatürk Orman Çiftliği mücadelesini anlatmak amacıyla gelen davetler üzerine Türkiye'yi dolaşarak panel forumlar düzenliyor. "AOÇ ve Kaçak Saray Mücadelesi Turnede" başlığıyla düzenlenen panellerde Mimarlar Odası Şubeleri öncülüğünde koordine ediliyor.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi  Atatürk Orman Çiftliği’nin taşıdığı değerleri , talanını ve  kaçak sarayın 1.Derece doğal sit alanında hukuksuz bir  şekilde yapılmasını ve mücadelesini   şehir şehir dolaşarak anlatıyor.

Mimarlar Odası Muğla Şubesi'nin davetlisi olarak  Atatürk Orman Çiftliği,Kaçak Saray ve kent Mücadelesinin ikinci sunumu Muğla da gerçekleştirildi. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı  Tezcan Karakuş Candan ve  Mimarlar Odası Ankara Şube avukatı Gökçe Er Bolat'ın katıldığı toplantıda Mimarlar Odası Muğla Şube Başkanı Osman Köseoğlu "Atatürk Orman Çiftliği Mücadelesi tüm Türkiye'nin mücadelesi, Ankara Şubemizin verdiği  mücadeleye her yerde destek büyüyor, Atatürk Orman Çiftliği Mücadelesini,Muğla'da ağırlamaktan mutluyuz" ifadelerini kullandı.

Menteşe Belediyesi Konakaltı Kültür Merkezi Nail Çakırhan salonunda gerçekleştirilen etkinlikte, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan Atatürk Orman Çiftliği'nin,taşıdığı tarihsel ve kentsel ölçekteki değerlerini, kent mücadelesindeki yeni mücadele arayışlarını ve mücadelenin nereye doğru evrildiğini anlatırken, şube avukatı Gökçe Er Bolat açılan 38 dava hakkında bilgilendirmeler gerçekleştirdi.

Mimarlar Odası kervanı yürüyecek

Atatürk Orman Çiftliği mücadelesinin sonuç alana kadar,sorumlular yargılanana kadar  devam edeceğini vurgulayan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan,” AOÇ mücadelesi sadece Ankara’nın ve Ankaralıların değil, tüm Türkiye’nin mücadelesidir. Ayrıca Atatürk Orman Çiftliği taşıdığı kültürel peyzaj değeri ile evrensel olarak da dünyaya ait bir alandır.  Bu nedenle il il AOÇ ve kaçak saray mücadelesini ve hukuksal süreci anlatıyoruz. Anayasa’nın 135.maddesine göre kurulmuş kamu kurumu niteliğinde bir meslek örgütüyüz,verdiğimiz mücadelede çok  haklıyız, kimsenin malına el koymadık, kimsenin vasiyetini ihlal etmedik, kimsenin parasını hukuksuz bir  inşaata harcamadık. Haklı olduğumuz bu mücadelede kimse bizi durduramayacak, kent mücadelesinde, Mimarlar Odası Kervanı  yürüyor ” Şeklinde konuştu.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Atatürk Orman Çiftliği, Kaçak Saray ve Kent Mücadelesi sunumlarını  15 Ocak'ta Eskişehir'de, 16 Ocak'ta Bursa'da  7 Şubat'ta Ankara'da İTÜ mezunları derneğinde,sonrasında Kocaeli ve İzmir'de   gerçekleştirecek. 
Okunma Sayisi : 11593
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 24.09.2020 - 12:54:59
Şu an 61 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları