Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
13 Ocak 2015

Eymir'de Neler Oluyor

ODTÜ Mezunlar Derneği Eymir gölünde yaşanan tartışmaları panel forum düzenleyerek gündeme taşıdı. ODTÜ vişnelik tesislerinde gerçekleşen etkinliğe, Mimarlar Odası  Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, ODTÜ Öğretim Üyesi Tarık Şengül, Ankara'nın Eymir'i grubundan Ebru Voyvoda, Şehir Plancıları Odası Ankara Şube Başkanı Emre Sevim konuşmacı olarak katıldı .

"Eymir halka açık ranta kapalı"

Ankara'nın nefes alma alanlarından olan Eymir Gölü'nün yapılaşma, Büyükşehir Belediyesinin tehditi altına girmesi, yapılması gerekenler ve eylem planları üzerine değerlendirmeler yapıldı. Eymir'in halka açık ranta kapalı olduğunun sıkça vurgulandığı etkinlikte Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan " Eymir Gölü ve imrahor vadisinin birlikte ele alınarak taşıdığı potansiyellerin farkına varılması önemli, su havzası, yeşil aks, flora ve faunası ,kültürel ve arkeolojik özellikleri ile  bir kent için bulunmaz fırsatlar sunan Eymir ve İmrahor'un yapılaşmaya açılarak betonlaşması, Ankara'nı ölümü olur. Diplomatik otel ile bu yapılaşma baskısı artacak, bu nedenle yapılmaması için mücadele edeceğiz "dedi.

 Şehir Plancıları Odası Ankara Şube Başkanı Emre Sevim "Eymir gölünün, büyükşehir Belediyes,n,n eline geçmesi durumunda, Mogan Gölü ve Göksü Parkın başına gelenlerin aynısının olacağını belirtti.  

"Eymir kutsalımız dokundurtmayız"

ODTÜ öğretim üyesi Tarık Şengül, büyük rant fotoğrafını görerek Eymir ve çevresini değerlendirmek gerekli, kentsel ölçekte yürütülen mücadelelerde, muhalefet partilerinden seçilen belediyelerin sessiz kaldığı ortada.Atatürk Orman Çiftliğinde kaçak saray yapılırken ilçe sınırları içerisinde olan ilgili belediyenin sesi neden çıkmadı, kaç tane davası var.Kentsel rantta  piramidin  en yukardakilerinin de işin parçası olduğu ortada, Eymir kutsalımız dokundurtmayız "dedi.

Ankara'nın Eymiri grubundan Ebru Voyvoda, Eymir gölünün tanıtımına ve orada yapılacak etkinliklere yönelik  bir dizi önerileri sıralayarak, kurumların işbirliği içerisinde çalışmasına değindi.  

Etkinlik katılımcıların önümüzdeki günlerde oluşacak süreçlere ilişkin önermeleri  ile son buldu. 
Okunma Sayisi : 9777
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 28.09.2020 - 14:22:14
Şu an 44 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları