Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
06 Şubat 2015

Kaçak saray yerleşkesinde ruhsat krizi

Atatürk Orman Çiftliği’nde Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin  camii, kongre merkezi ve cumhurbaşkanlığı konutunun ruhsat soruları yanıtını bulamadı. Kurumlar ruhsatı  verme sorumluluğunu üstüne almıyor.  

Atatürk Orman çiftliği arazisinde Kaçak saray yerleşkesinde yapımına başlanan cami,kongre merkezi  ve konutun ruhsatını soran Mimarlar Odası Ankara Şubesi kurumlardan yanıt alamadı. Başbakanlık ruhsat için ilgili makamdan iste derken, ilgili makam olan Ankara Büyükşehir Belediyesi ise Başbakanlıktan iste dedi.  Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan Başbakanlık Büyükşehir Belediye Başkanlığının yanıtını ciddiyetsizlik olarak yorumlarken tepkisini şu sözlerle dile getirdi: “ Yönetim acz içerisinde, kaçak saraya dair sorduğumuz sorular bir anda sır oluyor ,bu alana dair hukuksuzluğun hakim olduğu bir süreç işliyor. yüksek güvenlikle korunan bu yerleşke kaçak sarayı, kaçak ibadethanesi,kaçak kongre merkezi, kaçak konutu, kaçak hukuku ve hesap verilmez şatafatı, gasp edilen arazileri, anayasaya aykırı uygulamaları ile  adeta 'kaçakistan' görüntüsü veriyor"dedi.

"inanmadığınız işi neden yapıyorsunuz?"

Candan, “Mimarlar Odası Ankara Şubesi olarak AOÇ’de yapımı yasadışı devam eden, ibadethane,kongre merkezi,konut inşaatlarının ruhsatını sorduk. Bitmek üzere olan bu yasadışı inşaatların ve konut ruhsatlarının iptali için dava açacağız. 1/10.000 lik ana plan davasının yürütmeyi durdurmasın rağmen verilen bütün ruhsatlar yasadışıdır.Ruhsatı bize vermiyorlar, Başbakanlık topu Büyükşehir Belediyesi’ne , Belediye ise Başbakanlık’a atıyor. Bu keyfi davranış kabul edilemez, yönetim kademesinde olanlar, ruhsatı vermekten neden korkuyorlar, kimden korkuyorlar. İbadethaneyi de  kaçak işlere alet ediyorlar. İnanmadığınız ,savunamayacağınız işi neden devam ettiriyorsunuz, neden kaçak dövüşüyorsunuz, bu  bürokrasi  adabına sığmaz,kurumları keyfi tutumlarından vazgeçmeye, ödediğimiz vergilerle iş yapanları ciddiyete davet ediyoruz" dedi

"AOÇ mücadelesinde çok haklıyız asla yılmayacağız"

Bilgi Edinme Kanunu’na  göre konuyu yargıya taşıyacaklarını söyleyen Candan, “  Kaçakistandaki kaçak ruhsatlarını mahkeme yoluyla edineceğiz. Verilen bu yanıtı yargıya taşıyacağız. Böyle bir ciddiyetsizlik olabilir mi? O diyor ruhsatı ondan iste öteki diğerinden iste. Ruhsatı kimse üstüne almıyor.Atatürk Orman Çiftliği mücadelemiz, haklı olduğumuza sonuna kadar inandığımız bir mücadeledir.Meşru ve haklı zeminde inanarak yürüttüğümüz bu mücadelenin önünde, haksızlar,hukuk dışı olanlar,şeffaf olmayanlar,inanmadığı işi yapanlar asla duramayacaklar.Çünkü biz çok haklıyız, onlar haksız ve hukuksuz. Atatürk Orman Çiftliği mücadelesinde,hukuk mücadelesinde asla yılmayacağız” şeklinde konuştu. 

Okunma Sayisi : 9850
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 24.09.2020 - 19:29:29
Şu an 43 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları