Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.

Ankara'dan Denizli'ye AOÇ mücadelesi

AOÇ için il il dolaşan mimarlar Atatürk Orman Çiftliği mücadelesini bu kez de Denizli'ye taşıdı.

Mimarlar, Atatürk Orman Çiftliği turnelerine devam ediyor. Atatürk Orman Çiftliği arazisinin talanı ve Kaçak sarayın yapımından sonra başlayan turnelerle Mimarlar Odası Ankara Şubesi Atatürk Orman Çiftliği'ndeki hukuk mücadelesini ve kent mücadelesini il il dolaşarak anlatıyor. AOÇ mücadelesi Mimarlar Odası Denizli Şubesi ve TMMOB Denizli İl Koordinasyon Kurulunun organizasyonuyla Denizli'ye taşındı.

Makina Mühendisleri Odası Denizli Şubesi toplantı salonundaki  söyleşi 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinlikleri kapsamında  " Atatürk Orman Çiftliği özelinde Kadın ve Kent Mücadelesi " başlığı altında yapıldı.  Söyleşide konuşmacı olarak Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan Katıldı.Açılış Konuşmasını Mimarlar Odası Denizli Şube Sekreteri Özlem Durdu Kabaetli  yaptı. Kabaetli konuşmasında, " Atatürk Orman Çiftliği mücadelesini veren ve bu mücadeleyi daha yakından tanıma ve öğrenme şansı veren Mimarlar Odası Ankara Şubesi'ne teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.  Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Atatürk Orman Çiftliği ve kaçak sarayda yürütülen mücadele deneyimleri ve kent mücadelesindeki  yaratıcı çalışma tarzına yönelik bilgiler vererek, Kaçak Saray ile AOÇ mücadelesinde  bardağın dolu tarafının nasıl yaratıldığını , halkın %70'ninin kaçak saraya tepkilerinin arka planını, hükümetin savunmada kaldığı tek konunun hangi dinamikler üzerinden ele alındığını  anlattı.

Candan, AOÇ ve Kaçak sarayda verilen  mücadelenin aynı zamanda demokrasi ve özgürlükler mücadelesi olduğu, arkasında kararlı bir kadın inisiyatifinin olduğuna şu sözlerle dikkat çekti: "Atatürk Orman Çiftliği ve Kaçak saray mücadelesinin mutfağında ağırlıklı olarak kadınlar var.Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin asıl yönetim kurulundan 4 kadın var, yedek yönetim kurulunda 4 kadın var. Şubenin başkanlık ve sekreterlik görevini kadınlar yürütüyor. Şubede çalışan ve mücadeleyi koordine eden 12 kişilik ekibini 9'u kadın.Ağırlıklı kadın aklı ve emeğiyle  şekillenen bu süreçle, kadını ikinci sınıf gören ve alanlarını sınırlamaya çalışan bir anlayışın baş etmesi zor.Buradan AKP hükümetine söylemek isteriz ,ki kadınlarla uğraşmayın, zira kaybedersiniz"

Denizli'de yapılan söyleşi yoğun ilgi görürken, Denizli Emek Platformu ve Demokrasi Platformu katılımcılar arasında yer aldı. Ayrıca söyleşiyi dinleyenler arasında  CHP Denizli İl Başkanı Nuri Çavuşoğlu, CHP merkezefendi İlçe Başkanı Sedat Demirci,Bozkurt Belediye Başkanı Pirsan Çelik, Mimarlar Odası Denizli Şube Sekreteri Özlem Kabaetli, Makina Mühendisleri Odası Denizli Şube Başkanı Tevfik Demirçalı, Ziraat Mühendisleri Odası Denizli Şube Başkanı Kadir Çetinol, Denizli İKK sekreteri Mehmet Sarıca dikkat çeken isimler arasındaydı. 

Okunma Sayisi : 10372
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 27.09.2020 - 12:52:41
Şu an 57 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları