Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
01 Nisan 2015

AOÇ ve Kaçak Saray Mücadelesi Cumhuriyet’in kalesinde anlatılacak 

Atatürk Orman Çiftliği ve Kaçak Saray mücadelesini anlatmak için  il il dolaşan mimarlar Cumhuriyetin kalesi İzmir’e gidiyor.

Atatürk Orman Çiftliği ve Kaçak Saray mücadelesini ve deneyimleri paylaşan Mimarlar Odası Ankara Şubesi bu hafta Cumhuriyet’in kalesi İzmir'e ve Balıkesir’e konuk olacak.

İl İl dolaşarak AOÇ ve Kaçak Saray mücadelesini anlatacağız diyen mimarlar sözünü tuttu. Atatürk Orman Çiftliği arazisinde Atatürk'ün vasiyeti ihlal edilerek, mahkeme kararları tanınmayarak yasadışı yapılan Kaçak Saray mücadelesini, AOÇ'nin taşıdığı Cumhuriyetin  özgürlükçü değerlerini, evrensel hukuk ilkelerinin ihlalini ve vergilerimizin nasıl bir lüks yapıya harcandığının  anlatıldığı turneleri Mimarlar Odası Ankara Şubesi   özel bir organizasyonla  ele alıyor.Yoğun bir tempoda yürüyen mücadelenin arasına, il il dolaşmada ekleniyor. AOÇ turnede etkinliği bu kez Egeçep'in davetiyle   Cumhuriyetin kalesi İzmir'de. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan,Şube avukatı  Gökçe Bolat,Kent İzleme Merkezi Danışma Kurulu Üyeleri Ethem Torunoğlu ve Redife Kolçak'ın konuşmacı olarak katılacağı etkinlik  4 Nisan saat 14.00'te  İzmir Mimarlık Merkezi’nde gerçekleşecek.

"umudumuzu, cesaretimizi, kararlılığımızı gittiğimiz yere ekip geliyoruz"

Atatürk Orman Çiftliği’ndeki hukuk mücadelesini ve kent mücadelesini tüm Türkiye’ye anlatacağız diyen Candan, “AOÇ’deki hukuksuzluk sadece Ankaralıları değil tüm Türkiye’yi ilgilendiriyor. Evrensel hukuk ilkeleri ihlal edilmiştir. Atatürk'ün vasiyeti ihlal edilmiştir. Ankara'nın nefes koridoru, Atatürk orman çiftliğinin bağrına hançer saplanmıştır. Cumhuriyetin özgürlükçü değerleri yok edilmek istenmiştir. Bizim kararlı ve inançlı mücadelemiz elbet başarıya ulaşacak.AOÇ talanına ortak olan herkes yargı önünde hesap verecek. Çünkü biz çok haklıyız. Gittiğimiz her kent, mücadelemizi ve bizi bağrına basıyor. Cumhuriyetin özgürlükçü değerlerinin kurucu mekanı olan Atatürk Orman Çiftliği ile ilgili yürüttüğümüz mücadele,kaçak sarayın akıl almaz maliyetleri, toplumun %70'inin taraf olduğu bir muhalif duruşu ortaya çıkarttı. Bu değer aydınlık Türkiye için önemli bir deneyimdir.Bu deneyimin farkındayız.Onun için il il dolaşarak herkesi bir araya getiren bu mücadelenin  deneyimlerini paylaşıyoruz.Umudumuzu , cesaretimizi, kararlılığımızı, gittiğimiz yere  ekip geliyoruz. Gittiğimiz kentlerdeki ilgi ve  aldığımız tepkiler bizi daha da umutlandırıyor." ifadelerini kullandı. 

AOÇ turnede etkinlikleri İzmir sunumu ile birlikte, Mimarlar Odası Balıkesir Şubesinin ev sahipliğinde Balıkesirde de olacak. 

 

TMMOB MİMARLAR ODASI ANKARA ŞUBESİ BASIN BİRİMİ 

Okunma Sayisi : 9475
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 27.09.2020 - 12:52:41
Şu an 49 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları