Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
03 Nisan 2015

"BİZ HAKLIYIZ, BİZİ YIPRATAMAZSINIZ, YILDIRAMAZSINIZ"

Mimarlar  Odası Ankara Şubesi Kent mücadelesindeki duyarlılığı, yaratıcı ve hızlı refleksi ile , Atatürk Orman Çiftliği ve Kaçak Saray mücadelesinde Ulusal ve uluslararası ortamda önemli bir farkındalık yarattı. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan "Son dönemde yapılan suç duyuruları  bir takım köşe yazarlarının taraflı ve yıpratıcı haberlerle bizi hedef haline getirme çabaları umurumuzun ucunda bile değil Biz haklıyız bizi yıpratamazsınız, yıldıramazsınız" dedi.

 

"Kendimizi değil,kentimizi düşünüyoruz"

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan  "son dönemde bazı internet sitelerinde ve  malum gazetelerde  “Ankara Mimarlar Odası İdeolojik davranıyor” başlıklı haberlerle Odamızı ve şahsımı hedef göstererek, bizi yıldırmak istiyorlar. Evet ideolojik davranıyoruz, Cumhuriyetin kamusal alanlarını ve değerlerini savunuyoruz, parsel parsel topraklarımızın satılmasına karşı çıkıyoruz, Atatürk Orman Çiftliğinin talanına, Gökçek'in akıl almaz projeleri ile vergilerimizi çar çur etmesine dava açıyoruz açmaya da devam edeceğiz.Bizim ideolojimiz, halkın yararına bir mücadele  ideolojimiz bu, kendimizi değil kentimizi düşünüyoruz. Anayasal bir kuruluşuz, kamu yararı için mücadele veriyoruz , hangi sebeple olursa olsun kamu görevimiz yapmamızı engelleyen , kişi ve kurumlar suç işliyorlar. haklarında suç duyurusunda bulunmayı bir  görev biliyoruz. Basının etik kodlarını dikkate almadan hakkımızda yazı yazanlar, taraflı haber yapan, odamızı ve yöneticilerimizi hedef gösteren malum kişiler hakkında bugünde suç duyurusunda bulunduk. Basın konseyine şikayet ettik."şeklinde konuştu.

"Boşa Uğraşmayın"

Candan sözlerine şunları da ekledi: "Kendi meslek etiklerini bir kenara bırakanlar, mesleğimizin  vazgeçilmezi olan kent mücadelesi kamusal alanların savunulması, kültürel ve doğal varlıklarımızın korunması emekle, inatla ve Cumhuriyet'e olan sevgimizle büyüttüğümüz Atatürk Orman Çiftliği ve Kaçak saray mücadelemizde bizi yıldıramayacaklar yıpratamayacaklar çünkü haklıyız.Onlar haksız.Çünkü biz hukuk kurallarını uyguluyoruz.Onlar hukuksuz.Çünkü biz etik kodlarımıza uyuyoruz. Onların kodları karışmış.İnanmışsanız, haklıysanız, hukuksal ve meşru çerçevede bir mücadele yürütüyorsanız  bunun yıpratılması ve yıldırılması mümkün değildir.Boşa uğraşmayın"   şeklinde konuştu.

Okunma Sayisi : 7714
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 28.09.2020 - 14:22:14
Şu an 42 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları