Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
06 Nisan 2015

Kaçak sarayın kapısı da tuzlu

Mimarlar, AYM kapıları kapatınca Kaçak Sarayın kapılarının maliyetlerini açıkladı.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Atatürk Orman Çiftliği’nde yasa dışı şekilde yapılan Kaçak Sarayın Anayasa Mahkemesi kapısından dönmesi üzerine, Kaçak sarayın kapı maliyetlerini açıklaması dikkatlerden kaçmadı. TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan " Anayasa Mahkemesi AOÇ deki talanın ve kaçak sarayın adaletinin yerine gelmesi için kapıları kapattı mağduriyetiniz yok dedi. Mücadele edenler için bir kapı kapanır diğer kapı açılır. Bizim için AYM kapısı kapandı AİHM kapısı açıldı" İfadelerini kullandı.

Kapıların maliyetini açıklayan Tezcan Karakuş Candan:  “Biz kendi özgücüne ve haklılığına inananlar olarak, kapanan her kapıdan sonra inatla ve kararlılıkla yeni kapılar açmayı biliyoruz. Bize kapanan AYM kapsından sonra Türkiye olarak mağduriyetimizin boyutu iyice ortaya dökülsün diye Kaçak Sarayın akıl almaz  kapı maliyetlerini halkımıza açıklamayı bir borç biliyoruz. Ana bina'da her protokol görüşmesinde fotoğraflara yansıyan 2 kanatlı 3.40 yüksekliğinde 2 metre genişliğinde olan özel üretim ahşap kapının görsellerini göstererek ustalardan yaklaşık fiyat aldık. Kapının ağacı maun, kaplama olmadığı için içi dolu olarak tarif ediliyor. Bu,  kapıların blok kesim yapılarak elde edildiği anlamına gelir. Yani şu an ahşap malzeme içinde en pahalı olan malzemeden yapılmış durumda. Kapı üzerine pirinç malzemeden cnc kesim üç boyutlu işleme yapılmış. Böyle bir kapının yaklaşık maliyeti, nakliye montaj kdv si ile birlikte  yaklaşık tanesi 170 bin lira  civarında. Bu çift kanatlı kapıdan, ana bina  denilen kaçak resepsiyon bloğunda  yaklaşık 150 adet olduğunu düşünürseniz, karşımıza 25 milyon beş yüz bin liralık çift kanatlı kapılar çıkıyor. Bu kaçak resepsiyon bloğunda yer üstünde 450 ye yakın tek kanatlı kapının maliyetlerini hiç açıklamıyoruz. Diğer iki blokta adeti yaklaşık  3 bin liradan  2000'e yakın ahşap ofis  kapısının maliyetinden hiç bahsetmiyoruz. Bizim hukuk arayışımızda bize kapanan kapıların arkasındaki kaçak sarayın kapılarının toplam maliyeti yaklaşık 100 milyon civarında.  108 bin asgari ücretlinin maaşına bedel. Ne büyük mağduriyet..."dedi

"Kaçak Saray'ın kapı maliyetleri 40 bin öğretmene maaş olur”

Öğretmen maaşlarından örnek veren Candan,  "Üç oda bir salon bir evde  dış kapı çelik iç kapılar panel kapı olduğunda bir konutun  ortalama kapı maliyeti yaklaşık 3 bin lira civarında. Kaçak sarayın kapı maliyetleri 33.500 hanenin kapısına bedel. Bu maliyete Halil öğretmen gibi 40 bin öğretmenin maaşı ödenebilirdi. Anayasa Mahkemesi  Atatürk Orman Çiftliğinde yapılan Kaçak sarayla birlikte Türkiye'deki mağduriyeti görmemiştir. Bize Mücadelede AİHM kapısı açıldı. Kaçak sarayın ve kapılarının maliyeti, Türkiye'de hangi kapıları kapatacak, göreceğiz " Şeklinde konuştu.

 

Okunma Sayisi : 4663
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 24.09.2020 - 19:29:29
Şu an 40 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları