Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.

Robocop’a suç duyurusu

Mimarlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in isteğiyle Atatürk Orman Çiftliği Kavşağı’na dikilen Robocopun suç delili teşkil ettiğini düşünüyor. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Çin’den satın alınan ve çelik iskelet üzerine granit mermerden yapılmış, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ‘prestij projem’ dediği Ankapark’a konulacak robotlara harcanan para tüm kentlilerin parasıdır. Gerekli suç duyurusunu yaptık. Heykeli nerden sipariş ediyor? Maliyeti ne kadar? Bilgi edinme kanunu ile sorduk. Kentliler olarak bilmeliyiz , açıklansın. Katılımcılıktan uzak, aklına geleni yapan,vergilerimiz  çarçur edilerek böyle bir ucubenin yapılmasını kabul edemeyiz” dedi.

Ankapark’ın yürütmesinin durdurulduğunu söyleyen Candan, “Anılan yargı kararlarına rağmen Belediye tarafından hukuka aykırı bir biçimde Ankapark’ın yapım süreci devam etmektedir. Üstüne bir de Çiftlik Kavşağında robot heykeli dikilmiş, bu heykelin Ankaparkın tanıtımı amacıyla konulduğu açıklanmıştır. Yargı kararları gereği uygulama yapılmaması gereken bu alanda satın alma ve yapımların devam etmesi her geçen gün kamu israfını büyütmektedir. Bu durum aynı zamanda şikayet edilen idare yetkililerinin yargı kararlarını uygulamama hususundaki ısrarını ortaya koymaktadır. Büyük bir kamu israfı olan transformers şeklindeki otorobot aynı zamanda kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli bir şekilde elde edilmesi ve kullanılmasını düzenleyen 5018 sayılı Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanunun amacına aykırılık teşkil etmekte ve kamu maliyesinin temel ilkeleri olan Maliye politikası, makroekonomik ve sosyal hedefler ile uyumlu bir şekilde oluşturulur ve yürütülür ile Maliye politikası, makroekonomik ve sosyal hedefler ile uyumlu bir şekilde oluşturulur ve yürütülür ilkelerini ihlal etmektedir. Bu nedenlerle suç duyurusunda bulunduk. ” şeklinde konuştu.

 

“Gökçek kent estetiğini bozuyor”

Candan Atatürk Orman Çiftliği’nde Ankapark’ın yapılmasının zaten Atatürk’ün vasiyetinin ihlali olduğunu belirterek, sözlerine şöyle devam etti: “  1. Derece Doğal SİT alanı olan Atatürk Orman Çiftliği’nde dikilen heykeller Büyükşehir Belediyesi’nin Atatürk’ün vasiyetini ihlal ettiğini bir kez daha göstermektedir.  Ankapark’ta yargı kararları ortadadır, hukuka uyulmalı ve Ankapark için hiçbir harcama yapılmaması gerekmektedir. Davalar devam etmektedir.”
Okunma Sayisi : 3930
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 24.09.2020 - 19:29:29
Şu an 35 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları