Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
13 Nisan 2015

Mimarlar seçimsiz Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi

Mimarlar Odası 44. Dönem Seçimsiz Genel Kurul’unu Antalya’da yaptı.

TMMOB Mimarlar Odası 44. Dönem Seçimsiz Genel Kurul’unu Antalya’da yaklaşık 1000 delegenin katılımıyla yaptı. Mimarlar Odası Seçimsiz Genel Kurulu’na temsilciliklerden ve Mimarlar Odası Şubeleri’nden yoğun katılım oldu. Antalya’da iki gün süren Genel Kurul’da Türkiye’den tüm illerden katılım gerçekleşti.  

“parsel parsel kentlerimizi savunacağız”

Ülke gündeminin mimarlık ortamına etkilerinin tartışıldığı seçimsiz Genel Kurul, Türkiye genelinde bir katılım ile gerçekleşti. Mimarlardan demokratik, özgür, çağdaş bir ülke için Mücadeleye devam kararı çıktı. Kent politikalarının, talan politikalarının da tartışıldığı Genel Kurul’da mimarlar “parsel parsel kentlerimizi savunacağız” , “Doğanın ve çevrenin ve kentlerin parsel parsel yağmalanmasına satılmasına göz yummayacağız” dedi. Mimarlar Odası Ankara Şube ve İstanbul Şube Yöneticileri de Genel Kurul’a katıldı.

Ankara Şube deklarasyon yayınladı

 Mimarlar Odası Ankara Şubesi yayınladığı deklarasyonla Genel Kurul’a seslendi.

Deklarasyonda;   “ Hem AKP hukuksuzluğunun, hem kişisel dikta hevesi ve rejim değişikliğinin mekânsal karşılığı haline gelen “Kaçak Saray”, devletin işleyişini sekteye uğratıyor. Hükümetten Merkez Bankası’na kadar her kamu birimini avcunun içinde tutma çabası, kentsel rantın, “parsel parsel” işleyen bir talan mekanizması haline geldiğini en yetkili hükümet temsilcisinin ağzından ifşa eden bir tepkiye yol açtı. Biz mimarlar için şaşırtıcı olmayan bu ifşaat, tarihsel bir ironi olarak görülebilir belki. On yıldan uzun süredir meslek örgütü olarak dillendire geldiğimiz olgu, kent mekânı üzerinden kurulan hegemonya siyaseti, kendini teşhir eden bir çatışma ile faş oldu. Açık ki, bu bir kriz halidir; kriz siyasetinin krizi. Toplumu yıllardır sürekli bir kriz halinde tutarak iktidarını yeniden üreten AKP, bu stratejiyi sürdüremez hale gelmiştir. Gerilim üzerinden gücünü pekiştirme siyaseti, yalnız siyaset kurumu içinde değil, dış ilişkilerden ekonomiye kadar tüm alanlarda kriz üretmektedir. On üç yıllık AKP iktidarı, tam da devletin her mevzisini ele geçirmiş ve gücünün zirvesine ulaşmış göründüğü anda sarsılmaya başlamıştır. AOÇ’den Kaçak saray’a mücadelede  “Gezi direnişinden” ilham, yüzyılın isyanını yaratan genç yüreklerden ders alarak; el ele, omuz omuza mücadeleyi büyütmeliyiz. Ülkemize demokrasi, özgürlük ve barış gelene kadar, ülke topraklarının her bir metrekaresinin parsel parsel savunulması için Mimarlar Odası’nın eyleyecek çok şeyi var!”  ifadelerine yer verildi.

 

Okunma Sayisi : 4963
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 27.09.2020 - 12:52:41
Şu an 64 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları