Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
12 Mayıs 2015

Gökçek'in şikayeti yargıdan döndü, Mimarlar Odası kamu düzenini bozmuyor.  

Melih Gökçek’in Kamu düzenini bozuyorlar dediği Oda yöneticilerine yönelik suç duyurusunda kovuşturmaya yer olmadığı kararı çıktı.

İ.Melih Gökçek Mimarlar Odası Ankara Şube yöneticileri  Tezcan Karakuş Candan, Ali Atakan,Namık Kemal Kaya ,Tuğba Arslan, Muteber Osmanpaşaoğlu, Emel Akın, Gökhan Yıldırım hakkında Oda yöneticilerinin kamu düzenini bozduğu ve kamu faaliyetlerini engellediği iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu.  Ankara Büyükşehir Belediyesinin ve yine kent konseyinde bulunan üç isminde yer aldığı suç duyurusuna yönelik, Cumhuriyet Başsavcılığı, Oda yöneticileri hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

"Rant düzenini bozuyoruz, bozmaya da devam edeceğiz"

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, konuya ilişkin olarak  yaptığı açıklamada “ Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek asılsız suçlamalarla bizleri itham etmek yerine işini yapmalıdır. Bu kararlar kamu düzenini bozmadığımızın kanıtıdır.Rant düzenini bozuyoruz, bozmaya da devam edeceğiz.” dedi.

"Her boyayı boyadı fıstık yeşili kaldı"

Gökçek bizi kamu düzeni bozuyorlar diye şikayet ederken; tüm kentliler, vatandaşlar Gökçek’i bize şikayet ediyor diyen Candan, Melih Gökçek’e sert çıktı: “Gökçek oda yöneticilerine sataşacağına, dinazorlarla oynayacağına kentin dağ gibi sorunları var onlarla ilgilensin.  22 yıldır Ankara'ya 1 metre metro yapamadı, ulaşım sorununu çözmeyi beceremedi.Metro yapımını elinden aldılar.Eski parayla 8  trilyona dinazor getiriyor.Halk arasında bir söz vardır "her boyayı boyadı fıstık yeşili kaldı".Ankara'nın bir dinazoru eksikti, oda tamamlandı. Yasadışı şekilde, AOÇ de yaptığı Ankapark'a harcanan parayla 4 Ankaray hattı yapılırdı.  10 km metro hattı yapılırdı. Oyuncaklarla oynanınca bunlar olamıyor işte. Belediye başkanı  kanal kanal dolaşıp, görevlendirilmiş seçim görevlisi gibi  ortalığı karıştıracağına işine baksın. Gökçek ile ilgili bize gelen şikayetlerin haddi hesabı yok. Esnaf, mahalleli, bakkalı, çırağı sürekli Oda’ya şikayet ediyor. Vatandaş artık bizi kentte bir sorun çözme merkezi olarak görüyor. Vatandaş Büyükşehir Belediyesi’ne dava açalım diye bize geliyor. Büyükşehir Belediyesi 1500 TL Asfalt parası istiyor vatandaş Oda’ya koşuyor. Kaldırımlar bozuluyor vatandaş Oda’yı arıyor. Sezenler Sokak’ta UKOME kararı olmadan, paralı otopark yapılıyor, ANFA otopark parası topluyor diye vatandaş Oda’ya koşuyor. Botanik'te  ve Seğmenler Parkında  ağaçlara kırmızı işaret koydular  diye bizi arıyor. Yenimahalle teleferik hattında, 2 kere zıplayınca duruyor, havada asılı kalınıyor güvenlik sorunu var diye Oda aranıyor. Vatandaş çok haklı, belediye başkanı twiterda, tv kanallarında, kentiyle ilgilenmiyor, siyaset yapıyor,ortalığı karıştırıyor. Olan  Ankara'ya oluyor.Mimarlar Odası olarak kentin sorunları ile  biz boğuşuyoruz. Büyükşehir Belediyesi’de,oyuncaklarla oynuyor, kentin suyundan, yeşil alanından, ulaşımından bihaber. ” 
Okunma Sayisi : 2522
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 24.09.2020 - 19:29:29
Şu an 41 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları