Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
21 Mayıs 2015

"AOÇ Genel Müdürlüğü'nü mimarlara verin"

AOÇ  ve Kaçak saray mücadelesini Mersin'e taşıyan mimarlar, Kaçak Saray ne olacak? tartışması da yaptı. 

Mimarlar İl İl dolaşarak Atatürk Orman Çiftliği ve Kaçak Saray mücadelesini, maliyetlerini anlatmaya devam ediyor.  Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve Şube Avukatı Gökçe Bolat'ın konuşmacı olarak katıldığı AOÇ mücadelesi bu kez Mersin'e taşındı. Açılış konuşmasını Mersin Şube Başkanı Sinan Tütüncü yaptı. Tütüncü " Mimarlar olarak hepimiz mücadele ediyoruz, ancak Mimarlar Odası Ankara Şubesi  Atatürk Orman Çiftliğine sahiplenerek, ulusal bellek alanımız olan alanda, hepimiz için mücadele ediyor, Mimarlar Odası Mersin Şubesi olarak bu mücadeleyi , bu cesur duruşu yürekten destekliyoruz " dedi.

Candan'ın Atatürk Orman Çiftliği'nin ,Cumhuriyet devriminin özgürlükçü değerlerinin kamusal mekanı olarak,yoktan var edilip, emekle nasıl bir vahaya dönüştürüldüğünü anlattığı panel büyük ilgi gördü. 

Panelde katılımcıların ağırlıkla sorduğu  Kaçak Saray ne olacak? sorusu oldu. Katılımcılar arasından   Yıkılsın, müze olarak kullanılsın, görüşlerine yer verilse de  Kaçak saray ne olacak sorusuna yönelik olarak  Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Candan"AOÇ alanlarının nasıl kullanılacağına, kaçak yapıların ne olacağına ilişkin,Uluslararası fikir yarışması açtık, herkesin fikriyle ortaya çıkacak, ancak kaçak sarayın sadece bir bina olmadığı, Cumhuriyete karşı kaçak bir rejim tesis etmenin mekansal karşılığı olduğunun da unutulmaması gerekir" dedi. Avukat Gökçe Bolat ise hukuken "Kaçak olan bir yapının hukuk dilinde tek karşılığı vardır oda yıkımdır" ifadelerini kulandı. 

Atatürk Orman Çiftliği Alanlarının nasıl kurtarılacağına dair  gelen soruya ise Tezcan Karakuş Candan  esprili bir dille cevap verdi. "Yeni kurulacak hükümet AOÇ Genel Müdürlüğünü mimarlara versin  bak nasıl kurtuluyor, mimarlar tüm dünyaya göstersin" dedi. 

"Bize kiraya verin, halka açalım"

Candan ayrıca AOÇ arazilerindeki sosyal tesislerin, yüzme havuzu, yürüyüş yolları ve tenis kortlarının olduğu 38 bin metrekarelik alanın 14 bin liraya milletvekillerinin kullanımı için kiraya verilmesini eleştirerek, bu ayrıcalıklı kullanımdır, Atatürk'ün vasiyetine aykırıdır, biz 20 bin lira verelim, bize versinler kiraya, AOÇ'nin bu sosyal tesislerini halka açalım" şeklinde konuştu. 
Okunma Sayisi : 1920
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 24.09.2020 - 12:54:59
Şu an 75 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları