Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
28 Mayıs 2015

"Saray Kaçak Kral çıplak , Cumhurbaşkanlığı bunu hep yapıyor"

Biz AOÇ'den onlar Beştepe’den bahsediyorlar

“Biz Yoktan var edilen bir varlıktan, onlar lüks ve şatafat için yapılan yapıdan bahsediyorlar. Ayrı evrenlerdeyiz.”

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamaya Mimarlar Odasından jet hızıyla cevap geldi Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı  Tezcan Karakuş Candan  " Aramızdaki en büyük fark, Biz Atatürk Orman Çiftliğinden bahsediyoruz, geçmişi değerleri bilimsel olarak kararları olan bize emanet edilen  bir varlıktan, onlar hukuksuzlukla, yasal mevzuat kılıflarıyla, lüks ve şatafat içerisinde bir yapıdan Beştepe’den bahsediyor. Ayrı evrenlerdeyiz." dedi

Mahkeme kararlarını hatırlatan Candan şöyle devam etti. " Atatürk Orman Çiftliği'nde yapılan  450 bin metrekarelik 20 milyarlık maliyeti ile 21 milyon 75 asgari ücretlinin maaşına bedel o yapının kaçak olduğunu hiç bir açıklama aklayamaz. Kaçak Sarayı 5.idare mahkemesi kararına rağmen yasadışı verilen  ve davaları devam eden ruhsatları ve iskanlarını göstererek, aklamak istemişlerdi  olmadı. Ankara 11.idare mahkemesi koruma kurulunun tarihi sit niteliğini kaldıran kararını iptal etti. Bu iptal kararının dayanağı bilim insanlarınca düzenlenen bilirkişi raporudur alanın tarihi sit alanı olduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Mahkeme kararını davalı idareler temyiz etmiş Danıştay 14.dairesi mahkeme kararının yürütmesini durdurmuştur henüz Danıştay nihai kararını vermemiş yani mahkeme kararının bozulması söz konusu değildir süreç devam ediyor.Hukuku kendilerine uyduracaklarsa onu bilemeyiz. Cumhurbaşkanlığı bunu hep yapıyor, mahkeme kararlarına uysunlar," güçleri yetiyorsa  gelsinler yıksınlar" diyenler  hukuka değil hukuku kendilerine uydurmaya çalışıyorlar" dedi.

Ne yapılırsa yapılsın Saray kaçak diyen Candan "Saray; Atatürk'ün vasiyeti ihlal edilerek yapıldı, Saray 1.derece tarihi ve doğal sit alanı katledilerek yapıldı, kaçak  saray 10 bin ağaç kesilerek yapıldı, Saray, Ankara'nın yeşil kuşağını betonlaştırdı, kaçak saray hepimizin cebinden istemediğimiz halde paralarımızı vergilerimizi aldı.55 davamız devam ediyor, hukuka uysalardı bu kadar dava açılmazdı" şeklinde konuştu.

Okunma Sayisi : 2452
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 23.09.2020 - 12:57:26
Şu an 54 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları