Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
22 Ağustos 2016

3.Ulusal Yapı Kongresi toplanıyor

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, "Teknik Tasarım, Güvenlik ve Erişilebilirlik" ana teması ile 24-25-26 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleştireceği 3. Ulusal Yapı Kongresi için yürüttüğü çalışmalara titizlikle devam ediyor.

Yapı sektörü ile çevre, tasarım, üretim, kullanım, koruma, denetim yönetim, güvenlik ve yıkım süreçleri arasındaki ilişkilerin tartışılacağı; sorun ve çözüm önerilerinin paylaşılacağı bir ortam sağlamak amacıyla düzenlenen kongrenin bildiri metinlerinin değerlendirilmesi 5 Eylül'de yapılacak. Bildiri metni son teslim tarihi ise 26 Eylül olarak belirlendi.

Üç bildiri ödüllendirilecek

Bildiri sunumlarının gerçekleşeceği kongre sonunda Kongre Bilim Kurulu tarafından seçilecek üç bildiri, ödüllendirilecek. Mesleki eğitimi ön plana alarak mimarlık mesleği ile ilgili meslek gruplarının hızla gelişen bu ortamı takip edebilmeleri ve ortama katkıda bulunabilmeleri amacıyla gerçekleştirilecek kongrenin konu alan başlıkları şöyle belirlendi:

Yapı ve Yapım Teknolojileri, Yapı Malzemeleri,  Yapı ve Çevre İlişkisi, Yapı ve Çevre Güvenliği, Herkes için Erişilebilirlik,  Tarihi Yapı ve Çevre, Restorasyon ve Koruma,  Yapı Denetimi, Proje ve Yapım Yönetimi. Bu alanlar doğrultusunda irdelenecek 9 konu başlığı ise: 1) Yapı malzemeleri: teknik ve çevresel performansları, 2) Yapım teknikleri ve uygulama detaylar, 3) Alternatif yapı malzemeleri ve sistemleri, 4) Yapı denetimi ve güvenlik: sorun analizi ve takibi, yapısal analizler ve yapılarda deprem güvenliği, yangın güvenliği, risk analizi vb., 5) Çevresel kontrol: Yapılarda enerji verimliliği, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı, mimari akustik, mekansal aydınlatma, işlevsel sistemler vb., 6) Kültürel mirasın korunması, 7) Yapı yönetimi;  tasarımı, proje üretimi, yapımı ve kullanımı, maliyet analizleri, kullanıcı güvenliği ve sağlığı, 8) Yapım-bilgi teknoloji ilişkileri, 9) Yapılı çevre ve erişilebilirlik, mekânsal sorunlar, çözüm önerileri, teknik standartlar.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi 

Okunma Sayisi : 2606
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 18.10.2021 - 16:07:55
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları