Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
22 Eylül 2016

Mimarlar,  Emre Madran’ı bir dizi etkinlikle anacak

Mimarlar Odası Ankara Şubesi,  doğal ve kültürel değerlerin korunmasında büyük katkılar sunmuş olan mimar Emre Madran’ı  aramızdan ayrılışının üçüncü yıl dönümünde, 26 Eylül 2016 Pazartesi  günü Emre Madran Anısına Edep Yahu Buluşmalarının üçüncüsü kapsamında  bir dizi etkinlikle anacak.

Emre Madran’ı Anma etkinliğinde bu yıl tema olarak, Madran’ın  meslek ve akademik yaşamı boyunca başat konular arasında gördüğü ve çalışmalarını yoğunlaştırdığı,  doğal-kültürel-tarihi varlık değerlerimizin korunması ve korumada yönetsel boyutu oluşturan “Alan Yönetimi" ele alınacak.

Uzmanlar sunum yapacak

Etkinlik kapsamında Yasal-Yönetsel Süreç, Yönetim Planının Hazırlanması ve Alanın Yönetimi ile Alanda Sivil Toplumun Rolü başlıklarında üç oturum düzenlenecek.

Yasal-Yönetsel Süreç Oturumu saat 13:15’te Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Müge Bahçeci’nin Ören Yerlerinin Gelişimi, Planlaması ve Korunmasında Yasal ve Yönetsel Süreç ve Mimar ve Kars Koruma Kurulu Üyesi Faruk Soydemir  Yasal Yönetsel Süreçte Deneyimler hakkında sunumlar yapacak.

Yönetim Planının Hazırlanması ve Alanın Yönetimi oturumu ise 14:30’da başlayacak. Oturumda Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi Doç.Dr. Neriman Şahin Güçhan/ Komagene –Nemrut Yönetim Planı, Kommagene Nemrut Alan Başkanı Onur Yıldız/ Nemrut Alan Yönetimi, Konya Müzeler Müdürü Yusuf Benli/ Çatalhöyük Neolitik Kenti ve Diyarbakır Kalesi ve Hevsel Bahçeleri Alan Yönetimi Başkanı Nevin Soyukaya/ Diyarbakır UNESCO Süreci Yıkım ve Tahribatlar konularında sunumlar gerçekleştirecek.

Emde Madran basın ödülleri açıklanacak

Alanda Sivil Toplumun rolü oturumu ise 16:45 başlayacak ve bu oturumda öğretim görevlisi Doç. Dr. Gül Köksal, Kültürel ve doğal varlıkların yaşatılmasında sivil örgütlenme deneyimleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yerel Ekonomiyi Güçlendirme Daire Başkanı Necati Prinçcioğlu ise UNESCO sürecinde sivil toplum örgütlerinin rolü konularında konuşmalar yapacak.

Gerçekleştirilen oturumları saat 17:45 ‘te konularında uzman ODTÜ Öğretim Üyesi Doç.Dr. Güliz Bilgin Altınöz,  Anadolu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü  Öğretim Üyesi Doç. Dr. Deniz ÖZKUT ve Mudurnu Alan Başkanı Ege Yıldırım değerlendirecek ve tartışmaya açacaklar.

Etkinlik Kent ve Koruma Alanında yayın ve yazıları ile Emre Madran Basın Ödülüne değer görülen radyo, tv, gazete ve internet haberciliğinde kişi ve kurumların açıklanması ile devam edecek.  Ödüller Dünya Mimarlık günü etkinleri kapsamında ,Dünya Mimarlık Günü etkinliklerinin açılış olan 3 ekimde yapılacak ödül töreni ile  sahiplerine teslim edilecek.

Etkinlik Emre Madran’ın hayatını konu alan belgesel gösterimiyle final yapacak.

 

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi

Okunma Sayisi : 2874
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 18.10.2021 - 16:07:55
Şu an 1 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları