Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
12 Mart 2018

Ankara Amnezisi  Afiş Sergisi açıldı

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Kültür Mesleki Bilimsel Çalışma Kurulu (MBÇK) 45. Dönem çalışmalarına başladı. Bu kapsamda ilk etkinlik, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Araştırma Görevlisi  Deniz Yeşim Taluğ’un Ankara Amnezisi adlı afiş sergisi ile gerçekleştirildi.

Mimarlar Odası Salonu’nda açılan sergiye Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kent izleme Merkezi Danışma Kurulu Üyesi  Prof. Dr. Cemal Taluğ katıldı.

İlginin büyük olduğu serginin açılışını yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Sergide yıkımlarla hafızalarımızdan belleklerimizden silinmeye çalışan Ankara’nın simge mekanlarından oluşan afişler  yer alıyor. Mimarlar Odası Ankara Şubesi olarak  baskıların sanat ortamı üzerinde yoğunlaştığı bir süreçte, özgür düşüncenin estetik ifadesi olan sanat ortamları yaratmaya, sanata ev sahipliği yapmaya, kültür ve sanat platformları oluşturarak, sanatın yaşamla hemhal olmasına  45.Dönemde de devam edeceğiz” diye konuştu.

Deniz Yeşim Taluğ ise sergiye dair şunları söyledi:

 “Ankara Amnezi Sergisi, doğup büyüdüğüm kente, orada yaşanmış hikâyelere düşsel bir gezidir. Düşseldir çünkü bu hikâyelere ait mekânlar maalesef Ankara ölçüsüz büyür ve kendine yenilikler ararken belleğinden uçup gitmiştir. Kent hikâyeleri tamamen veya kısmen yitirilmiştir.   

Bu yolculuğa ev sahipliği yapan mekânları, yazarların anılarından ve canlı tanıkların (sevgili büyüklerimizin) hafızalarında kalanlardan yola çıkarak, onlara sorarak seçtim. Bu gezide Ankara’nın ‘Cumhuriyet’in evi’ olduğunu yeniden anladım. Öyküsünü kayıp eden sıradan bir mega kente dönme tehlikesi ile karşı karşıya kalan Ankara’yı seçtiğim mekanlar üzerinden ve kendi gözümden, sevgili mesleğim grafik tasarım ile betimlemeye çalıştım.”

Sergi, Mimarlar Odası Ankara Şubesi Fuaye Salonu’nda 16 Mart 2018 tarihine kadar sanatseverler tarafından gezilebilecek.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi

Okunma Sayisi : 1599
Adres : Konur Sokak 4/3 06420 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 09.04.2021 - 17:23:12
Şu an 65 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları