Üye Bilgileri.

size uygun bölümden devam ediniz.

sitemizdeki online işlemlerden yararlanabilmek için kayıt olup parolanızla giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce insan kaynakları için bir parola aldıysanız o parolayı kullanabilirsiniz.

Henüz üye değilmisiniz? Yeni kayıt!

Detaylı Arama.

size uygun bölümden devam ediniz.

site içerisindeki tüm içerikte arama yapılmaktadır. birden fazla kelime aratabilirsiniz.


25 50 75 100

Yayınlanma Tarihine Göre
Eklenme Tarihine Göre
Başlığa Göre
Okunma Sayısına Göre

Başlıkta Açıklamada İçerikte

Aynen girildiği gibi
Kelimelerin hepsi
Kelimelerden herhangi biri
ODA ÇALIŞMALAR KENT GÜNDEMI MESLEKI UYGULAMA YAYIN ÜYELER EĞITIMLER ONLINE İŞL.
13 Kasım 2018

Mimarlardan Ankara Ticaret Odası’na iade-i ziyaret

Ziyarette Ulus projesi gündeme alındı 

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu, daha önce Ankara Ticaret Odası Başkanının Mimarlar Odası Ankara Şubesini ziyaretine iade-i ziyaretle cevap verdi.

Ziyarete Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu üyelerinden Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Şube Başkan Yardımcısı Ali Atakan, Şube Sekreteri Nihal Evirgen katıldı.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, ziyarette hem Ankara kentine yönelik projeleri, hem tarihi kent merkezi, hem de geleneksel özgün bir ticaret merkezi olan Ulus’a dair planlanan projelerin kente getireceği yükler ve kayıplar üzerine konuştu.

Candan, Ulus Tünel projesine ilişkin sondajların tamamlandığını ve bu projenin uygulanması durumunda, hem tarihi kent merkezine onarılması mümkün olmayan zararlar vereceğini, hem de geleneksel ve insan odaklı, sosyal bir iletişim ortamı olarak ticaret merkezinin yok olmasına neden olacağını, bölge esnafının ve bölgenin özgün kimliğinin zarar göreceğini belirtti.

Tarihsel değerlerini ve Anadolu kokan, hala yüz yüze alışveriş yapma ortamı olan Ulus’un özgün alışveriş yapısının korunması noktasında birlikte tavır alma çağrısında bulunan Candan,  bölge esnafıyla görüşmelerde bulunduklarını esnafın da tünel projesinin Ulus’un çok kültürlü tarihini yok edeceğinden ve caddelerdeki hareketliliği bitireceğinden yakındığını ifade etti.

Candan,  “Dava sürecimiz devam ederken telafisi mümkün olmayan zararlar verecek çalışmaların ivedilikle durdurulması gerekiyor. Yerinde yaptığımız incelemelerde ve görüşmelerde, 40’a yakın sondaj yapıldığını ve kasımın ilk haftasında sondajların tamamlanacağı bilgisini edindik. Bu proje Ulus’un mekânsal tarihsel, ekonomik ve sosyal değerlerini ortadan kaldıracak” dedi.

Mimarlar Odası Ankara Başkanı Yardımcısı Ali Atakan ortak akılla Ankara'nın kültürel ve tarihsel değerlerine sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

Atakan, “Bu siyasetler üstü bir durumdur. Bilim ve teknik ışığında Ulus'un potansiyelleri ortaya çıkarılmalı ve korunmalıdır. Böyle bir proje Ulus'un ve Ankara’nın tarihi yok edecektir” dedi.

ATO Başkanı Gürsel Baran ve yönetim kurulu üyeleri de Ulus’u ve potansiyelini korumak açısından hem fikir olduklarını dile getirirken, bu konuyu titizlikle inceleyeceklerini ve esnafın hassasiyetlerini göz önünde bulunduracaklarını ifade etti.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi

Okunma Sayisi : 870
Adres : Konur Sokak 4/3 06650 Yenişehir / Ankara • E-posta : info@mimarlarodasiankara.org
Telefon : 0 312 4178665 • Faks : 0 312 4171804 • GSM Santral : 0 533 4777967
Son Güncelleme : 21.10.2020 - 14:02:12
Şu an 50 kişi online | Hukuki Şartlar ve Gizlilik Hakları